Культиватор. Для чого потрібний і як вибрати.

Главная, Советы

Який культиватор купити, щоб обробка ґрунту була швидкою та ефективною?

Перш ніж визначитися з моделлю та маркою вашої машини, почніть з якості, можливостей та площі землі, яка буде оброблятися. Розгляньте всю роботу, для якої ви хочете використовувати культиватор, варіанти зберігання та обслуговування. Кожен тип культиваторів має свої переваги та недоліки, і при виборі досить важливі їх параметри, функції та рекомендовані комплектуючі.

2. Як вибрати культиватор.

Маленькі моделі такі як культиватор Oleo-Mac ідеально підходять для садів, городів чи присадибних ділянок. Ними легко маневрувати і їх легко зберігати. Це або двотактні двигуни внутрішнього згоряння, або електрокультиватори потужністю до 1500 Вт. Вони досягають максимальної робоча ширина до 40 см, вони працюють в грунті на глибині до 25 см. Середні культиватори – більш довговічні пристрої, вони представлені чотиритактними двигунами внутрішнього згоряння з робочою шириною до 70 см. Грунт розпушують на глибину 30 см.

Великі професійні культиватори не мають конкуренції, якщо вам потрібно обробляти великий сад і хочете використовувати їх для інших робіт з посадки та догляду. Тому користувачі цієї категорії шукають культиватори зі снігоочисником або плугом. Не використовуйте їх у невеликих садах і важкодоступних місцях. Робота з ними з чотиритактним двигуном потужністю до 200 см3 і вагою часто понад 60 кг буде не самим практичним рішенням. Зазвичай вони мають робочу глибину (понад 35 см) і робочу ширину (90 см). Ці машини більш вимогливі до використання, новачкам вони зовсім не підходять.

Як вибрати ефективний культиватор?

Культиватори середнього розміру з робочим об’ємом приблизно 50 см3 ідеально підходять для звичайного (непрофесійного) обслуговування саду. Чим більше ця величина збільшується, тим вищі вимоги до обслуговування, перевірки та заправки робочих рідин. Робоча ширина і діаметр ножів тісно пов’язані з ефективністю.

Інші важливі параметри культиваторів

Кількість ножів впливає на величину робочої ширини, а діаметр ножів — на глибину — щоб вони ефективніше проникали в землю. Золота середина — культиватори з двома парами лез з радіусом дії близько 70 см. Кожна пора року різна, змінюється якість і склад ґрунту – якщо в один рік ви обмежуєтеся мінімумом, то в іншому випадку культиватор буде побитий навіть у «рекреаційному» саду.

Вага і габаритні розміри також впливають на якість кінцевої роботи. Ці машини не повинні важити понад 20 кг (в основному електричні), але з обладнанням вони можуть досягати приблизно 50 кг.

Зауважимо, що робота з культиватором в саду також впливає на комфорт сусідів. Рівень шуму культиваторів повинен бути близько 70 дБ, але у випадку з двигунами внутрішнього згоряння слід враховувати рівень шуму вище 90 дБ. Під час роботи використовуйте навушники.

Добавить комментарий